Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Uroczyste zawieszenie wiechy w nowo powstałym w Kałuszynie centrum dystrybucyjnym LIDL

W dniu 6 października 2018 r. na terenie centrum logistycznego LIDL przy ulicy Warszawskiej w Kałuszynie odbyła się uroczystość poświęcenia obiektu i zawieszenia tradycyjnej „wiechy”.

Mazowieckie barwy wolontariatu

Termin zgłaszania kandydatów
12 września 2018
regulamin dostępny na stronie www.dialog.mazovia.pl
konkurs pod auspicjami mazowieckiej rady działalności pożytku publicznego
oraz
centrum wolontariatu

O G Ł O S Z E N I E

„Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Kałuszyn dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 300 000,00 zł”.  

Informacja dla rolników

Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Adam Sekściński, zawarł 14 października 2016 roku z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. umowę grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmującą dzieci osób ubezpieczonych w KRUS.

 

http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/umowa-ubezpieczenia-dzieci-rolnikow-od-nastepstw-nieszczesliwych-wypadkow/

Jubileuszowa Sześćsetka

Od 16 czerwca trwa rywalizacja “Jubileuszowa Sześćsetka”, która jest jednym z wielu elementów obchodów 600-lecia Kałuszyna.
Każdy z uczestników - a jest ich 58 – ma założone konto w aplikacji Endomondo, która rejestruje treningi sportowe. Można biegać, spacerować, jeździć rowerem, na rolkach, pływać, cokolwiek....

Spotkanie Burmistrza Mariana Soszyńskiego z wędkarzami.

            9 grudnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Mariana Soszyńskiego z wędkarzami.

             Na zebraniu omawiano szczegóły dotyczące zarybienia zalewu Karczunek oraz ustalono limity połowów ryb na kolejny sezon. Pan Burmistrz poinformował zebranych, że wody zalewu Karczunek są systematycznie zarybiane od roku 2012 a w roku bieżącym oprócz 150 kg lina wpuszczonego na wiosnę,   zamówiono 300 kg karpia, 100 kg leszcza, 100 kg karasia złotego i srebrnego oraz 100 kg płoci. Całość za kwotę 7.400 złotych, którą zebrano od wędkarzy za karty w tym roku.

            Burmistrz Marian Soszyński wręczył także statuetkę za największą złowioną rybę na kałuszyńskim zalewie w mijającym roku, która powędrowała do Marka Pieńkowskiego za trzyipółkilogramowego szczupaka o wymiarze 82 cm.

Spotkanie_1 Spotkanie_2

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2016 r.

Kałuszyn miasto – część północna:
w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca.

Kałuszyn miasto – część południowa:
w drugi i czwarty czwartek miesiąca.

Abramy, Budy Przytockie, Chrościce, Garczyn Duży, Garczyn Mały, Kazimierzów, Kluki, Marianka, Przytoka, Szembory, Wąsy, Wity, Wólka Kałuska, Zimnowoda, Żebrówka:
w drugi czwartek miesiąca.

Falbogi, Gołębiówka, Leonów, Marysin, Milew, Mroczki, Nowe Groszki, Olszewice, Patok, Piotrowina, Ryczołek, Sinołęka, Stare Groszki, Szymony:
w czwarty czwartek miesiąca.


Harmonogramy w wersji papierowej zostaną dostarczone w terminie późniejszym.

Ogłoszenie o pełnieniu służby wojskowej

Ważne dla zainteresowanych pełnieniem służby wojskowej!
Wszystkie osoby, które nie odbywały zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego, chcące zostać powołane do służby przygotowawczej, prosimy o pilny kontakt z Wydziałem Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim.

Dodatkowe informacje