Informacje

Informacja

W związku z rekomendacją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, uwzględniając możliwości lokalowe i środki bezpieczeństwa zapraszamy członków Klubu "Senior +" do współpracy. Jest możliwość wznowienia zajęć.

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie  zorganizował  pomoc  żywnościową dla najbardziej potrzebujących  mieszkańców   naszej Gminy  z Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Pracownicy Ośrodka przygotowali paczki dla 150 osób, w dystrybucji    pomogli strażacy z OSP Kałuszyn i OSP Sinołęka dostarczając mieszkańcom najbardziej odległych miejscowości. 
        Dziękujemy   strażakom za pomoc w dostarczeniu żywności  potrzebującym rodzinom.
Jednocześnie informujemy że pomoc w ramach programu nadal trwa, a   osoby chętne do skorzystania, które jeszcze nie złożyły wniosków proszone są o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kałuszynie tel. 537 519 078.

Pomoc w ramach Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020 kierowana jest do osób znajdujących się  w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria wskazane w art.7 ustawy o pomocy społecznej  i których dochód nie przekracza kwoty:
-            1402 zł( netto) w przypadku osoby samotnie gospodarującej
-             1056 zł (netto) w przypadku osoby w rodzinie .
Podstawą do skorzystania  z pomocy  społecznej są: ubóstwo,  sieroctwo, bezdomność ,bezrobocie niepełnosprawność   , potrzeba ochrony macierzyństwa  lub wielodzietności, bezradność  w sprawach opiekuńczo- wychowawczych  i prowadzenia gospodarstwa domowego zwłaszcza  w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego ,alkoholizm lub narkomania, zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa, klęska żywiołowa lub ekologiczna.


INFORMACJA DLA OSÓB WYMAGAJACYCH WSPARCIA

W celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w szczególności osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym informujemy, że pod numerem telefonu Ośrodka Pomocy Społecznej w Kałuszynie  537 519 078 (również poza ustalonymi godzinami pracy ośrodka) można zgłaszać potrzeby szczególnie w zakresie organizacji zakupów produktów żywnościowych, leków czy też wsparcia psychologicznego (porady psychologiczne) w szczególności dla osób objętych kwarantanną domową. Informujemy, że psychologiczne porady będą realizowane po wcześniejszym ustaleniu terminu .


 Można również przekazywać informacje odnośnie osób samotnych, które takiego wsparcia potrzebują.


Jednocześnie zwracamy się z prośbą do członków rodzin osób starszych, chorych i niepełnosprawnych o zwrócenie szczególnej uwagi na bliskich i w miarę możliwości udzielenie im niezbędnego  wsparcia.

Zmiana czasu pracy w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kałuszynie

Informuje się, że w związku z panującą epidemią

 od 18 marca 2020r. do odwołania.

 Ośrodek Pomocy Społecznej będzie pracował

 w godz. od 7.30 - 14.00

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym koronawirusem załatwianie interesantów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kałuszynie poprzez wizyty bezpośrednie ogranicza się do minimum – tylko w sprawach niecierpiących zwłoki.

 

W pierwszej kolejności prosimy załatwiać sprawy telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Numer telefonu:
537 519 078

Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powyższe obowiązuje od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania.

 

O wszelkich zaistniałych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.