Kalendarz

wrzesień

18

środa

Godzina

Projekty

 

Akademia Czystych Rąk Carex

Nasza szkołą jako jedna z 300 szkół z całej Polski zgłosiła się i zakwalifikowała do III edycji programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex”. Dzięki temu otrzymaliśmy bezpłatnie od organizatorów zestaw antybakteryjnych mydeł Carex o równowartości rynkowej 600 zł oraz materiały edukacyjne.

Akademia Czystych Rąk Carex powstała z idei nauczenia najmłodszych podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz przekazania im prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że istnieje ścisły związek pomiędzy myciem rąk a liczbą zachorowań dzieci na infekcje górnych dróg oddechowych i układu pokarmowego. Dlatego też Akademia Czystych Rąk Carex wraz z partnerem akcji marką Carex, skupia swe działania na nauce prawidłowego mycia rąk.

W trakcie realizacji programu uczniowie zapoznają się ze znaczeniem higieny rąk i jej wpływu na zdrowie. Dzieci za pomocą quizów, rebusów oraz ćwiczeń zdobędą wiedzę, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Wspólnie nauczymy się lepiej dbać o własne zdrowie.

Niebawem weźmiemy udział w konkursie „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Edukacja w zakresie higieny rąk to najprostszy sposób w jaki możemy dbać wspólnie o zdrowie najbliższych, zarówno w domu jak i w szkole.