Kalendarz

wrzesień

18

środa

Godzina

Projekty

 

Eko-szkoła

 

II EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO
"EKO - SZKOŁA"

Program "Eko - szkoła" jest międzynarodowym projektem edukacyjnym. Projekt powstał przy współpracy firmy Panasonic i pozarządowej organizacji Foundation for Environmental Education. Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w wieku 6 - 11 lat. Umożliwia on uczniom naukę o zmianach klimatycznych oraz sposobach ochrony przyrody w ciekawy i interesujący sposób. Celem Programu "Eko - szkoła" jest również kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska naturalnego.
W ramach projektu uczniowie wezmą udział w lekcjach ekologii w oparciu o udostępnione materiały edukacyjne "Eko - szkoła", a także będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na "Eko - pamiętnik". Konkurs składa się z trzech etapów: krajowego, europejskiego oraz światowego - finału. Aby wziąć udział w krajowym etapie konkursu dzieci uzupełniają "Eko - pamiętniki" pisząc lub rysując to czego nauczyły się podczas zajęć bądŸ wpisują swoje własne przemyślenia czy pomysły.
Proces kształcenia i wychowania ekologicznego musi rozpoczynać się już od najmłodszych lat, aby dziecko wzrastało w świadomości roli środowiska w życiu człowieka i odpowiedzialności za jego ochronę. Tylko wcześnie rozpoczęty i długotrwały proces edukacyjny pozwoli zrozumieć sens twierdzenia: "Człowiek jest częścią przyrody i stanowi nieodłączny element środowiska".
Edukacja ekologiczna dzieci w wieku wczesnoszkolnym jest niezbędnym elementem edukacji. Jest to wymóg naszych czasów, czasów szybko następującego uprzemysłowienia, szalonego wzrostu konsumpcji i galopującej degradacji środowiska. Dlatego tak ważne jest aby o zachowaniach proekologicznych, sposobach ochrony środowiska mówić i wdrażać dzieci w tę tematykę od najwcześniejszych lat.

Librus Portal

ikona synergia

Imieniny

Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Tłumacz stronę

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj16
W tygodniu40
W miesiącu383
Wszystkich28905