Kalendarz

wrzesień

18

środa

Godzina

Projekty

 

„Klub Bezpiecznego Puchatka”

 

                    

 

 

 

 

 

 

Witam!

 

w roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do programu

 

 „Klub Bezpiecznego Puchatka”

 

                                       

Pierwszy rok jest bardzo ważnym czasem dla każdego dziecka. To właśnie wtedy przechodzi ono prawdziwy test  samodzielności, poznając zupełnie nowy nieznany mu dotąd świat. Okres szkoły to czas wspaniałej przygody: poznawanie świata, zawieranie nowych znajomości, zdobywanie ważnych umiejętności. Przed Pierwszakami zupełnie nowe wyzwania, pierwsze sukcesy i podejmowane bez rodziców decyzje.

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą także zagrożenia, których skala jeszcze kilka lat temu była zupełnie inna. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

 

Podczas zajęć zostaną poruszone następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, w szkole, w domu, dziecko jako pasażer, bezpieczna jazda na rowerze, sytuacje niebezpieczne, dziecko w sieci, bezpieczny odpoczynek.

 

W listopadzie w ramach „Klubu Bezpiecznego Puchatka” odbędzie się tydzień Bezpieczeństwa. Od 19 do 23 listopada 2012r. uczniowie naszej szkoły będą pisać Test Bezpieczeństwa, będący podsumowaniem zajęć Klubu Bezpiecznego Puchatka.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl