Kalendarz

listopad

18

sobota

Godzina

Projekty

 

Dzień Zdrowego Śniadania - 8 listopada 2017r.

 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole" Dzień Zdrowego Śniadania", w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "ŚNIADANIE DAJE MOC”, której celem jest uświadomienie rodzicom, dzieciom i nauczycielom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie już po raz szósty. Pierwszy raz przyłączyliśmy się do akcji w 2012 roku i od tego czasu dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń.

Czytaj więcej: Dzień Zdrowego Śniadania - 8 listopada 2017r.

Uroczyste Ślubowanie klasy I - 31 października 2017r.

Jedną z najpiękniejszych i najbardziej podniosłych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów. To wydarzenie miało miejsce 31 października, a swoja obecnością zaszczycili je zaproszeni goście: pani burmistrz Henryka Sęktas, pan Leszek Wąsowski – radny z Kluków, dyrektor Szkoły w Kałuszynie - pan Marek Pachnik oraz rodzice uczniów. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały się w części artystycznej, w której nie zabrakło wiadomości i umiejętności zdobytych już w klasie I. Aby w pełni zostać zaakceptowanymi przez społeczność uczniowską pierwszoklasiści musieli wykonać określone zadania: m.in. wykazać się wiedzą oraz miłością do swojej Ojczyzny, pracowitością, mądrością oraz wiadomościami z zakresu znajomości liter, a także zasad dobrego zachowania. Wszystkim pierwszakom udało się dzielnie pokonać wyznaczone próby.

Czytaj więcej: Uroczyste Ślubowanie klasy I - 31 października 2017r.

Wycieczka "Gościniec Wiecha" - 20 października 2017r.

 „Pochwalona wieś dobra, wóz, konie i grabie,

Gumna, cepy i kosy ostrzone u bruska,

Wszystkie narzędzia, których chwałą zbiór i zwózka,

Rola, miedza, ściernisko, późne lato babie...” 

Leopold StaffPokój Wsi” 

Czytaj więcej: Wycieczka "Gościniec Wiecha" - 20 października 2017r.

Podziękowanie

 

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

ale bezinteresownie wyciągają ręce

i proponują swoją pomoc”

 

Serdecznie dziękujemy

Panu Bogusławowi Michalczykowi

za współpracę, pomoc i zaangażowanie na rzecz szkoły.

Wyrażając swą wdzięczność życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Czytaj więcej: Podziękowanie

"Królowa Śniegu" - 18 października 2017r.

18 października do drzwi naszej szkoły zapukał Teatr Lalek "Mag" z przedstawieniem pt. „Królowa Śniegu”. Baśń ta napisana przez duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena ukazuje losy pary przyjaciół Gerdy i Kaya. Chłopiec początkowo dobry i wrażliwy lubi bawic się z dziewczynką i innymi dziećmi. Niestety, kiedy w jego sercu zagnieżdża się okruch zwierciadła staje się zły, zgorzkniały, nieczuły i pozbawiony ludzkich uczuć. Naśmiewa się z dziewczynki. Kay traci dziecięcą radość. Nie potrafi już dostrzec piękna otaczającego świata. Staje się zimny jak lód. Dopiero wielka miłość Gerdy odczarowuje chłopca. Jej wysiłek włożony w jego odnalezienie, upór i wiara, sprawia, że Kay na powrót patrzy na świat oczami dziecka.

„A jeśli nie staniecie się, jako dzieci, nie osiągniecie Królestwa Bożego”. Okazuje się, że tylko przybierając postawę dzieci i ich ufne spojrzenie na świat, możemy docenić jego piękno, dobro i wartość. (autor: Małgorzata Chrościcka)