Kalendarz

marzec

8

poniedziałek

Godzina

Projekty

 

Zimowo - wiosenne inspiracje...malujemy śnieg...pieczemy kiełbaski na ognisku...

"Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i śniegPłonie ognisko i szumią knieje...." Zima troszkę odpuściła, ptaki śpiewają ,śnieg topnieje....w powietrzu czuć wiosnę....Nie mogliśmy się oprzeć...Zorganizowaliśmy ognisko ,oczywiście z pieczonymi, pachnącymi kiełbaskami. I znów było kulinarnie i pysznie. Aby wyczarować wiosnę i odgonić zimę, za pomocą magicznych , kolorowych eliksirów pomalowaliśmy śnieg. Mamy nadzieję ,że dzięki temu wiosna do nas wkrótce zawita.

Teatr Profilaktyczny ,,Magik”- " Pierwsza zima Bałwanka Stefanka"

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

Teatr Profilaktyczny ,,Magik” w naszej szkole. Aktorzy zaprezentowali się w spektaklu  pt. „Pierwsza zima Bałwanka Stefanka”. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie dzieci w świat wartości takich jak: przyjaźń, dobro, życzliwość, bezinteresowna pomoc słabszym. Śledząc losy głównego bohatera dzieci dowiedziały się jak można ciekawie spędzać czas zimą, uświadamiając sobie jednocześnie jakie zagrożenia dla zdrowia niosą za sobą niewłaściwe zachowania czy też nieodpowiednio dobrany strój. Bohaterowie inscenizacji zwrócili również uwagę widzów na to, jak ważne jest dokarmianie zwierząt w czasie zimy. Przedstawienie było pouczającą  lekcją dobrego i bezpiecznego zachowania.

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki....Hej, jadą w saniach panny, przy nich Janosiki....

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

 

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki....Hej, jadą w saniach panny, przy nich Janosiki....Jak się pewnie domyślacie ,z fragmentu tekstu piosenki, wybraliśmy się na kulig. Zorganizowali go Rodzice Laury i Lenki ,p. Ania i p. Łukasz Wąsowscy. Na pięknych saniach przemierzyliśmy okoliczne tereny, podziwiając malownicze , zimowe krajobrazy. I choć było mroźno, to wróciliśmy zachwyceni, z nadzieją na kolejny kulig. Niestety dopiero za rok, bo wiosna tuż....tuż..... Dziękujemy pięknie Rodzicom dziewczynek  za tę wspaniałą przygodę...❤

WALENTYNKI...kulinarnie.....

Walentynki 2022, Dom Wczasowy Salamon

 

Walentynki - a my znów działamy kulinarnie. Jak to w staropolskim przysłowiu - "Przez żołądek do serca''. W tym dniu było u nas baaaaardzo...słodko i kolorowo. Królowały gofry. W całej szkole roznosił się wspaniały zapach. A to dzięki naszym wspaniałym Rodzicom. Mama Helenki i Mateusza przygotowały sprzęt do pieczenia oraz produkty, z których wyczarowaliśmy przepyszne , kolorowe gofry. Pięknie Paniom Dziękujemy.❤

DZIEŃ PIZZY.....i nie tylko....

Może być zdjęciem przedstawiającym pizza

Pizza - kochają ją dzieci i dorośli. Dlatego też, z powodu ogromnej popularności wśród smakoszy ,doczekała się ona swojego święta. Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzimy 9 lutego. Dzieciaki z Chrościc również są fanami tego przysmaku i postanowili także celebrować ten dzień w bardzo smakowity sposób. Jak się pewnie domyślacie upiekliśmy pizzę, a nawet dwie, które naprawdę smakowały wybornie.