Kalendarz

październik

22

poniedziałek

Godzina

Projekty

 

Dzień Zdrowego Śniadania - 8 listopada 2017r.

 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole" Dzień Zdrowego Śniadania", w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "ŚNIADANIE DAJE MOC”, której celem jest uświadomienie rodzicom, dzieciom i nauczycielom, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie już po raz szósty. Pierwszy raz przyłączyliśmy się do akcji w 2012 roku i od tego czasu dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń.

 

Dzieci muszą zdawać sobie sprawę z tego, że śniadanie dostarcza organizmowi energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania, poprawia samopoczucie i zwiększa koncentrację. Zastępowanie pełnowartościowego posiłku słodyczami, drożdżówkami czy chipsami nie jest dobrym rozwiązaniem i na dłuższą metę może mieć przykre konsekwencje. Nie jest łatwo przekonać dzieci do wszystkiego, ale jeżeli z całej listy prozdrowotnych produktów przekonamy je, chociaż do kilku i wytłumaczymy, dlaczego są one zdrowe i odwrotnie, jeżeli pokażemy produkty niezdrowe i udowodnimy, że są one powodem złego samopoczucia, bólu brzucha czy nadpobudliwości, to osiągniemy duży sukces. Pamiętamy, że dzieci chłoną informacje jak gąbka i to od nas - przede wszystkim rodziców i w pewnym stopniu również nauczycieli zależy, czy dzieci przyswoją sobie zdrowe nawyki żywieniowe. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali, a następnie zjedli wspólne śniadanie, które poprzedziła krótka pogadanka na temat znaczenia tego posiłku dla zdrowia i prawidłowego rozwoju fizycznego, jak również intelektualnego dzieci w wieku szkolnym. Dzieci zajadały z wielkim apetytem owoce, warzywa, kolorowe kanapki, zbożowe płatki i wiele innych zdrowych produktów, które w tym dniu przygotowali wraz z nauczycielami. Wniosek nasuwa się jeden -" Zdrowe jedzenie jest smaczne, jedzmy, na co dzień smacznie, zdrowo i kolorowo!!! "

Dziękujemy Rodzicom uczniów, którzy jak zwykle nas nie zawiedli i przygotowali dla dzieci szereg produktów, z których mogliśmy wspólnie przygotować zdrowy, pełnowartościowy posiłek.

Zapraszamy rodziców do odwiedzenia strony internetowej www.sniadaniedajemoc.pl, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat ww. akcji, jak również można poczytać o znaczeniu zdrowego odżywiania dla prawidłowego rozwoju dziecka. (autor: Izabela Jackiewicz)