Kalendarz

lipiec

8

środa

Godzina

Projekty

 

"Kocmołuszek", teatr lalek w naszej szkole - 2 stycznia 2019r.

 2 stycznia do naszej szkoły zawitał Teatr Lalek „Bajka” ze spektaklem pt. „Kocmołuszek”. Głównym celem bajki było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się w niezwykłej scenerii na zamku Księcia Brudasa. Na scenie dzieci mogły podziwiać 12 postaci, które tekstami M. Kumor i J. Sikiryckiego zachęcały do codziennego mycia ciała i zębów oraz jedzenia warzyw i owoców. Bardzo duże wrażenie na wszystkich wywarły „czarne charaktery” bajki, tj. Czarodziej – Brud, Złe Wróżki: Anemia i Próchnica oraz krzykliwe Mikroby. Edukacja teatralna jest integralną częścią wychowania dzieci w naszej szkole. Pozwala wychować przyszłego, aktywnego i wrażliwego odbiorcę sztuki a także pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną każdego dziecka. Mali widzowie uczą się odróżniać dobro od zła, przeżywają emocje na żywo. „Kocmołuszek” nie tylko rozbawił naszych uczniów, ale również utrwalił wiedzę o zdrowym odżywianiu i higienie przekazaną na zajęciach w szkole. (autor: Małgorzata Chrościcka)