Kalendarz

luty

22

sobota

Godzina

Projekty

 

Spotkanie z Kici Kocią - 27 września 2019 r.

 W piątkowe przedpołudnie odwiedziły naszą szkołę panie z Biblioteki w Kałuszynie z niezwykłym gościem”Kici Kocią”,w której postać wcieliła się pani Bożenka. Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odważnie odkrywa świat i uczy się sama ,a przy okazji swoich czytelników,najważniejszych zasad w codziennym życiu. Celem wizyty było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci,więc oczywiście nie zabrakło w tym dniu wspólnego czytania przygód Kici,jak również wspólnych radosnych zabaw przy muzyce. Jeszcze raz dziękujemy p. Ani,p. Małgosi i p. Bożence za przemiłe spotkanie i liczymy na kolejne:-) A skoro o czytaniu mowa to przypominamy,że nasza szkoła przystąpiła w tym roku do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa .Podążając za słowami Wisławy Szymborskiej warto czytać, bo ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Autor: (Izabela Jackiewicz)