Kalendarz

grudzień

6

poniedziałek

Godzina

Projekty

 

JEDEN ZA WSZYSTKICH - międzynarodowa akcja społeczna

Już kilka miesięcy zmagamy się z dużym zagrożeniem, jakim jest COVID-19. Aby skutecznie mu zapobiegać musimy działać razem, lecz jednocześnie osobno. Stosując zalecenia epidemiologów powinniśmy zachować dystans fizyczny, ograniczyć życie społeczne i towarzyskie. Taka separacja może osłabiać więzi międzyludzkie, więzi, które tworzą nasze społeczeństwo, które tworzą również naszą społeczność szkolną. Aby nie dopuścić do osłabienia naszych relacji oraz aby pomóc odbudować zaufanie do nas samych nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowej akcji społecznej JEDEN ZA WSZYSTKICH, która jest niezależnym działaniem fundacji MI POLIN/Z POLSKI dotyczącym epidemii.


Celem akcji jest:
Przestrzeganie zasad epidemicznych - Przypominanie o obowiązku stosowania zaleceń epidemicznych, jako głównej i jedynej powszechnie dostępnej broni w walce przeciw wirusowi.
Solidarność wspólnoty - Myślenie o innych i patrzenie na ich potrzeby, czyli wzajemne wsparcie. Właśnie to stanowi fundament naszej wspólnoty.
Nadzieja i jedność - Wysyłanie uśmiechu, którego nie widać pod maseczką. Nawet drobny gest wyrażający życzliwość wzmacnia poczucie jedności i dodaje nadziei.
Symbolem tej akcji jest przypinka, która "ma kształt tarczy złożonej z trzech serc. Serca te symbolizują przestrzeganie zasad epidemicznych, solidarność wspólnoty i nadzieję. Każde serce jest w innym kolorze: żółtym, czerwonym i niebieskim. Są to trzy kolory podstawowe, tak jak podstawowe są wymienione wartości. Splecione serca tworzą tarczę, a naszą tarczą są wartości i jedność!" - podają organizatorzy akcji Helena Czernek i Aleksander Prugar. Taką przypinkę możemy zawiesić na drzwiach lub przypiąć do ubrania. "Nosząc przypinkę JEDEN ZA WSZYSTKICH, wysyłasz jasny sygnał do otaczających ludzi - Myślę o Tobie i dbam o Ciebie". To daje nam nadzieję, że razem uda nam się szybciej przezwyciężyć trudności. Więcej o akcji możesz przeczytać na https://jedenzawszystkich.pl/ (M.Chrościcka)