Na podstawie  art. 34 ust. 1   ustawy z dnia 27 października  2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) informuję że Gmina Kałuszyn  przystępuje do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych od dnia 01 stycznia  2023 r.

wniosek.doc

                                                                                               

Burmistrz Kałuszyna

Arkadiusz Czyżewski

 

zdjęcie

W związku z przystąpieniem Gminy Kałuszyn do zakupu preferencyjnego węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych informuję, że w dniu 30.11.2022r. rozpoczęliśmy sprzedaż węgla dla mieszkańców:

Stosownie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 2 listopada 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych informuje się,  że Gmina Kałuszyn  przystąpiła do zakupu paliwa stałego / węgla kamiennego/ z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

W związku z zamiarem przystąpienia Gminy Kałuszyn do realizacji zadania mającego na celu pomoc w pozyskaniu węgla na potrzeby gospodarstw domowych w cenach gwarantowanych do 2000,00 zł zwracamy się do mieszkańców naszej gminy o wypełnienie formularza wstępnego zapotrzebowania na węgiel. Określenie ilości osób co do chęci zakupienia węgla za pośrednictwem gminy jest kluczowe dla sprawnego i szybkiego działania.

Możliwe jest złożenie formularza:

  • w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Kałuszynie pok. nr 6b
  • za pośrednictwem poniższego formularza elektronicznego.

Zgodnie z projektem ustawy możliwy będzie zakup 1,5 tony węgla na gospodarstwo domowe do 31.12.2022 r. oraz kolejnych 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.

Formularze należy składać do 07 listopada 2022r. do godz. 15:30. Możliwy jest kontakt mailowy w przedmiotowej sprawie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefoniczny pod nr 257576 188 wew. 16

 

Formularz wstępny zapotrzebowania na węgiel.docx

Formularz wstępny zapotrzebowania na węgiel.pdf

 

Informacja dotyczy możliwości zakupu węgla dla mieszkańców Gminy Kałuszyn

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zbieranych formularzy wstępnych dotyczących węgla informujemy:

- do czasu podpisania ustawy i wejścia jej w życie bazujemy na informacjach z projektu. ,  

- po podpisaniu ustawy i wejściu jej w życie zostanie opracowany wniosek właściwy, który będzie wnioskiem wiążącym co do pozyskania węgla.

- obecnie zbierane dane służą do określenia wielkości zapotrzebowania mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn na węgiel (groszek, orzech)

- możliwość pozyskania węgla (groszek, orzech) do końca tego roku to 1,5 tony w roku 2023 możliwe będzie pozyskanie 1,5 tony. Można deklarować 1,5 tony lub 3 tony.

- jeżeli ktoś kupił już węgiel  po cenie niższej niż 2000,00 zł. brutto to nie będzie mógł skorzystać z możliwości zakupu węgla przez Gminę.

W projekcie ustawy jest zapis „ Do wniosku dołącza się oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022/2023, po cenie niższej niż 2000,00 zł. brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach …” (1,5 tony)

Stosownie do art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych informuję że GMINA Kałuszyn  przystępuje do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych do dnia 31 grudnia 2022 r.

Burmistrz Kałuszyna

Arkadiusz Czyżewski