Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Kałuszyńskie spotkania z historią

Na spotkaniu z cyklu Kałuszyńskie spotkania z historią 16 stycznia omówione zostały początki wsi: Abramy, Szembory, Falbogi oraz nieistniejącej obecnie miejscowości Michały-Tarały, (rody Abramowskich, Szemborskich, Falbogów i Michałowskich).

Czytaj więcej...

Upamiętnienie 157. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

W dniu 22 stycznia 2020 r.  Kałuszyn uczcił 157. Rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Delegacja   na czele z Burmistrzem Kałuszyna p. Arkadiuszem Czyżewskim,  dyrektorami placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych Gminy  wraz z   młodzieżą szkolną złożyła  symboliczne kwiaty  przy Krzyżu przy ul. Chopina w Kałuszynie,  upamiętniającym  powstańcze walki z lat 1863-1865   oraz zapaliła znicze.

Czytaj więcej...

28 finał WOŚP w Kałuszynie

W minioną niedzielę odbył się już 28 finał WOŚP. Kałuszyn obchodził jubileuszowe 20 lecie uczestnictwa w finale.

W tym roku dzięki hojności mieszkańców i nie tylko udało się zebrać kwotę 53 000zł. Łącznie przez 20 lat Kałuszyn uzbierał kwotę ponad 605 000zł. Gratulacje dla organizatorów, wolontariuszy i wszystkich którzy przyczynili się do uzbierania takiej kwoty w szczytnym celu.

Czytaj więcej...

Uwaga! Zmiana rachunku na który należy uiszczać opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Uwaga ! Z dniem 01.01.2020 r. uległ zmianie rachunek bankowy na który należy uiszczać opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z powyższym opłaty z tego tytułu prosimy przekazywać na poniższy rachunek:

27 9224 0007 0000 9667 2000 0240

 

Klub Senior+ w Gminie Kałuszyn

Uprzejmie informuję, że pod koniec grudnia 2019 roku rozpoczął działalność Klub „Senior +” w Kałuszynie, który powstał w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020 Edycja 2019 ze środków budżetu państwa oraz środków własnych gminy.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli w Kałuszynie - 2020

" Cuda, cuda ogłaszają..." to hasło  Orszaku Trzech Króli zorganizowanego po raz pierwszy w Kałuszynie. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła o godz. 11.00 Msza Święta w kościele parafialnym.

Czytaj więcej...

Informacja o gospodarce odpadami komunalnymi w Mieście i Gminie Kałuszyn od 1 stycznia 2020r.

Od 1 stycznia 2020 r. Miasto i Gmina Kałuszyn będzie samodzielnie realizowało odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Kałuszyn. Odpady komunalne będzie odbierała jednostka gminna – Zakład Gospodarki Komunalnej w Kałuszynie.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne w Parku Miejskim

W niedzielę 22 grudnia w Parku Miejskim w Kałuszynie  odbyło się  spotkanie wigilijne Burmistrza Kałuszyna z mieszkańcami. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia,  był opłatek i wzajemne życzenia,  śpiewanie  kolęd  przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje