Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Ruszyła gazowa promocja „Przyłącze bez VAT-u”

Spółka Blue Gaz przygotowała ofertę specjalną, dzięki której mieszkańcy Mrozów, Kałuszyna i Cegłowa mogą przyłączyć się do sieci gazowej korzystając z preferencyjnych stawek, które zostały pomniejszone o wartość podatku VAT. Zatem do 20 kwietnia 2019 r. podane w obowiązującej taryfie stawki netto dla nowych Klientów stają się kwotami brutto.

Czytaj więcej...

Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości w Kałuszynie

  12 marca 2019 r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyła się  Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i  Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej...

Kleszcze – kłujący temat!

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda budzi się powoli do życia, a wraz z nią rośnie aktywność kleszczy, która będzie trwała aż do listopada.

Czytaj więcej...

Uzyskiwanie map zasadniczych przez internet

W Systemie Informacji Przestrzennej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim funkcjonuje usługa umożliwiająca użytkownikom bezpośrednie i szybkie pozyskanie drogą elektroniczną wydruków map zasadniczych według stanu archiwalnego (www.minski.e-mapa.net).

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa składam wszystkim sołtysom z terenu Gminy Kałuszyn  podziękowanie za wkład pracy, zaangażowanie i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej. Życzę dużo zdrowia, pogody ducha, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej.

Arkadiusz Czyżewski
Burmistrz Kałuszyna

Gminną Olimpiadę Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Siedlce, Burmistrz Kałuszyna oraz Dyrektor Domu Kultury w Kałuszynie zapraszają na kolejną edycję Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 2019

   1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten został ustanowiony  w 2011 roku i jest obchodzony  jako święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - szczeniaki do adopcji

Sześć szczeniaczków przebywających na terenie oczyszczalni ścieków w Olszewicach szuka domu.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje