Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Komunikat Burmistrza Kałuszyna

 

Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym koronawirusem załatwianie interesantów w Urzędzie Miejskim w Kałuszynie poprzez wizyty bezpośrednie ogranicza się do minimum – tylko w sprawach niecierpiących zwłoki.

Dzieci uczą rodziców w domu

Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo.

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

W związku z czasowym ograniczeniem dostępu do urzędów skarbowych w województwie mazowieckim, spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zachęcam do korzystania z elektronicznych form rozliczeń.
Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca br.

KOMUNIKAT NR 2

W związku z koniecznością wzmocnienia ochrony przed koronawirusem (COVID -19), w trosce o najwyższe bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników, wprowadzam następujące zmiany w zakresie obsługi interesantów:

Dyżur leśniczego

Ze względu na stan zagrożenia epidemcznego z dniem 16.03.2020 roku wstrzymuje się do odwołania przyjmowanie interesantów w gminie Kałuszyn.

Kontakt ze specjalistą lasów niepaństwowych drogą mailową adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 691 029 177

Za utrudnienia przepraszamy ale robimy to w trosce o dobro Nas wszystkich


Zmiana funkcionowania targowicy miejskiej

W związku z zagrożeniem koronawirusem, Targowisko Miejskie przy ul. Martyrologii (zbożowe) zamknięte od 31 marca 2020r. do odwołania.


Na Targowisku Miejskim przy ul. Chopina handel ograniczony do artykułów spożywczych i środków czystości.


O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2020 ROKU.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku, kwalifikacja w roku 2020 została zakończona 13 marca br.

Osoby, które otrzymały WEZWANIA  BURMISTRZA  KAŁUSZYNA  do stawienia się do KWALIFIKACJI  WOJSKOWEJ w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br.  NIE  MAJĄ  już tego obowiązku. WEZWANIA  TE  TRACĄ  WAŻNOŚĆ.

 

PRZYCHODNIA W KAŁUSZYNIE PRACUJE W TRYBIE NADZWYCZAJNYM

 

W  ZWIĄZKU  Z  ZAGROŻENIEM  EPIDEMIĄ  KORONAWIRUSA  OD  16  MARCA  2020r.  PRZYCHODNIA  W  KAŁUSZYNIE  PRACUJE W TRYBIE NADZWYCZAJNYM zg. Z  WYTYCZNYMI  MINISTERSTWA  ZDROWIA, NFZ  I  SANEPIDU

UWAGA!!! Informacja dla rolników w związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem

Odwołanie badań.
Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze dobro beneficjentów i pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, zostają odwołane  wszystkie badania przez lekarza rzeczoznawcę / Komisję Lekarską  Kasy wyznaczone w Placówkach Terenowych w:

Obchody Dnia Sołtysa

11 marca br. w   Domu Kultury w Kałuszynie  Burmistrz Kałuszyna zorganizował  spotkanie  z okazji Święta Sołtysa. W spotkaniu  uczestniczyli Sołtysi z naszej Gminy. Z tej okazji  gospodarz Gminy Pan Arkadiusz Czyżewski  złożył Sołtyskom i Sołtysom gratulacje i życzenia, podkreślił ich ważną rolę   w rozwiązywaniu problemów mieszkańców.

Informacja

ZE WZGLĘDU NA ISTNIEJĄCE

ZAGROŻENIE EPIDEMIOLOGICZNE WYWOŁANE KORONAWIRUSEM

SP ZOZ W KAŁUSZYNIE – PRZYCHODNIA OPIEKI ZDROWOTNEJ

INFORMUJE  

O MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA TELEFONICZNEJ PORADY LEKARSKIEJ

25 7576 122   LUB     25 7576 157

W Wąsach powstał plac zabaw! Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Od połowy marca dzieci i rodzice z miejscowości Wąsy i lokalnych wiosek mogą korzystać z placu zabaw zlokalizowanego przy budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsach. Nowe miejsce do rekreacji powstało dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Kałuszynie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi.

Odwołanie spotkania

W związku z nadzwyczajną i bardzo poważną sytuacją na świecie oraz w naszym kraju związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Informujemy, że spotkanie dla mieszkańców z Burmistrzem Kałuszyna które, miało odbyć się 15 marca br. O godz. 12.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Kałuszynie zostaje odwołane.

Spotkanie odbędzie się w późniejszym terminie.

Dodatkowe informacje