Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Organizatorami  obchodów Święta Niepodległości w Naszej Gminie  byli  Burmistrz Kałuszyna oraz Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny w Kałuszynie.

Przekazanie sprzętu

W dniu 5.11.2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kałuszynie odbyło się przekazanie sprzętu specjalistycznego dla jednostek OSP Kałuszyn i OSP Sinołęka zakupionego z dofinansowaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu OSP 2019:

Informacja w sprawie suszy

W związku z ogłoszoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pomocą dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy uprzejmie informuję, iż termin składania wniosków o udzielenie pomocy do właściwego biura powiatowego ARiMR został przedłużony do 15 listopada 2019r.

KAŁUSZYN STUDIA Z DZIEJÓW MIASTA, PARAFII I OKOLIC

20.10.2019 w niedzielne popołudnie na poddaszu budynku Biblioteki Publicznej w Kałuszynie w klimatycznej atmosferze odbyło się niepowtarzalne wydarzenie: prezentacja książki KAŁUSZYN STUDIA Z DZIEJÓW MIASTA, PARAFII I OKOLIC.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Kałuszyna.

Pod koniec września na Zalewie Karczunek odbyły się zawody wędkarskie w kategorii OPEN, w których udział wzięło niemal 30 wędkarzy-amatorów.

Zarybianie - zakaz połowu ryb

ZAKAZ POŁOWU RYB NA ZALEWIE KARCZUNEK DO DNIA 15 LISTOPADA BR.

Przebudowa drogi w Mariance

W dniu 11 października została zakończona modernizacja drogi gminnej w m. Marianka polegająca na wykonaniu podbudowy zasadniczej z gruntu stabilizowanego cementem na istniejącej nawierzchni gruntowo-żwirowej na długości 800 mb i szerokości pasa jezdni 4,5 m.

W dniach 1 - 2 października 2019r. Burmistrz Kałuszyna podpisał umowy na wykonanie nowych inwestycji

W dniach 1 - 2 października 2019r. Burmistrz Kałuszyna podpisał umowy na wykonanie następujących inwestycji:

Pracownia lingwistyczna w Szkole Podstawowej w Kałuszynie

Pod koniec sierpnia bieżącego roku oddana została do użytku pracownia lingwistyczna do nauki języka angielskiego wraz z oprogramowaniem spełniającym wytyczne podstawy nauczania, która znajduje się w Szkole Podstawowej w Kałuszynie.

Dodatkowe informacje