Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Informacja o gospodarce odpadami komunalnymi w Mieście i Gminie Kałuszyn od 1 stycznia 2020r.

Od 1 stycznia 2020 r. Miasto i Gmina Kałuszyn będzie samodzielnie realizowało odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta i Gminy Kałuszyn. Odpady komunalne będzie odbierała jednostka gminna – Zakład Gospodarki Komunalnej w Kałuszynie.

Spotkanie Wigilijne w Parku Miejskim

W niedzielę 22 grudnia w Parku Miejskim w Kałuszynie  odbyło się  spotkanie wigilijne Burmistrza Kałuszyna z mieszkańcami. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia,  był opłatek i wzajemne życzenia,  śpiewanie  kolęd  przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kałuszynie.

Otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Kałuszynie

Na dziedzińcu przed Posterunkiem Policji w Kałuszynie odbyło się uroczyste przekazanie nowych pomieszczeń, w których służbę będzie pełniło 6 policjantów.

Zaginął pies

9 listopada w Wólce Wiciejowskiej (pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, a Cegłowem, około 50 km na wschód od Warszawy)  zaginął pies nazywa się BODZIO. Wiek około 5 lat, cały czarny, sięga za kolana, podobny do Golden retrievera. Za wszelkie informacje z góry dziękuję ! Proszę o kontakt o każdej porze dnia i nocy.  NAGRODA  Marek 601 348 222    Iza 602 157 849

W dniu 05 grudnia 2019 r. odbył się odbiór protokólarny wykonania następujących zadań:

1. „Przebudowa drogi gminnej w Kałuszynie ul. Wyzwolenia na odcinku od ul. Ogrodowej do granicy z Patokiem, w tym : położenie nowej nakładki bitumicznej, budowa chodnika prawostronnego oraz kanalizacji sanitarnej”.

Odprawa kadry PSP

W dniu 29 listopada 2019r. w siedzibie OSP Kałuszyn odbyła się roczna odprawa kadry kierowniczej KP PSP w Mińsku Mazowieckim wraz ze strażakami z powiatu mińskiego z Jednostek włączonych do KSRG oraz zaproszonymi gośćmi. Więcej w artykule.

 

 http://strazminsk.pl

 

 

Ogłoszenie

PKS Siedlce sp. z o.o. poszukuje kierowcy autobusu z  Kałuszyna bądź w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu  691755045 w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Informacja

Osoby, które chcą korzystać z ewentualnego kursu autobusu relacji Kałuszyn – Siedlce, kursującego dotychczas o godz. 6.40 i powrotnego (godzina do ustalenia), proszone są o zgłoszenie swojej deklaracji do Urzędu Miejskiego w Kałuszynie.

Zgłoszenia można dokonywać telefonicznie pod numerem 25 757 66 18 wew.24  bądź na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Wąsach powstanie plac zabaw! Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

W marcu przyszłego roku w sołectwie Wąsy powstanie plac zabaw. Z nowego miejsca do rekreacji skorzysta społeczność lokalna - dzieci i ich rodzice. Projekt jest realizowany przez Urząd Miejski w Kałuszynie we współpracy z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi.

Złote Gody 2019

Tradycyjnie, jak co roku,  uroczyste  Złote Gody 2019  odbyły się w Domu Kultury w Kałuszynie  w dniu 3 grudnia.  Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały wręczone parom Jubilatów z terenu miasta i gminy Kałuszyn.

Dodatkowe informacje