Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Obchody 80 rocznicy walk wrześniowych pod Kałuszynem

„Kałuszyn 39 – Panteon Chwały Żołnierza Polskiego” – to motto obchodów 80. rocznicy jednej z najkrwawszych bitew kampanii wrześniowej pod Kałuszynem, która mimo  znacznych strat była zwycięska dla Polaków.

Gala Boksu nad zalewem Karczunek

    W ostatni weekend wakacji Kałuszyn gościł po raz trzeci galę boksu zawodowego, która tradycyjnie odbywa się na terenach rekreacyjnych Zalewu Karczunek. Gośmi specjalnymi gali byli: Mateusz Borek, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz słynni Złomiarze: Marek i Edek a bezpośrednią transmisję wydarzenia przeprowadzała jedna z ogólnopolskich telewizyjnych stacji sportowych.

Dożynki Gminno Parafialne 2019

   Tradycyjnie   pierwsza niedziela  września   w Kałuszynie  jest Świętem dziękczynienia za  zbiory zbóż. Pierwszego września tego roku po raz dwudziesty obchodziliśmy to Święto, zorganizowane wspólnie przez Burmistrza Kałuszyna, Parafię pod wezwaniem  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Dom Kultury w Kałuszynie pod nazwą „Dożynki Gminno-Parafialne”.

Dożynki Diecezjalne 2019

W dniu 31 sierpnia 2019 roku, w Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku w powiecie wołomińskim, odbyły się Dożynki Diecezjalne.

I Piknik Rodzinny „Stare jest fajne”

 W minioną sobotę na kompleksie boisk Orlik w Kałuszynie odbył się I Piknik Rodzinny „Stare jest fajne” organizowany przez Klub Sportowy „Victoria” Kałuszyn.

I Charytatywny Piknik Rodzinny "Mazowsze Bohaterom"

W sobotę 10 sierpnia 2019r. nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie odbył się I Charytatywny Piknik Rodzinny „Mazowsze Bohaterom”, zwieńczony koncertem twórców polskiej sceny rapu patriotycznego.

 

Dodatkowe informacje