Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Ogłoszenie o składaniu zgłoszeń na zorganizowanie punktów gastronomicznych nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie - 2016

Opis przedmiotu oferty

  1. Organizacja punktu gastronomicznego w ramach umowy dzierżawy.
  2. Zamawiający dysponuje terenem, obejmującym teren wzdłuż parkingu betonowego, znajdującego się przy wjeździe nad zalew Karczunek.
  3. Mapka lokalizacji punktów gastronomicznych w załączeniu.(Mapa)

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o składaniu ofert na zorganizowanie wypożyczalni sprzętu wodnego nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie - 2016

Opis przedmiotu oferty

  1. Kompleksowa organizacja wypożyczalni sprzętu wodnego w ramach umowy dzierżawy.
  2. Zamawiający dysponuje terenem, obejmującym powierzchnię plaży i lustra wody (około 250 m 2), przyległym do plaży od strony wschodniej.
  3. Mapka lokalizacji wypożyczalni sprzętu wodnego w załączeniu.(Mapa)

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że jabłoniom może zagrażać owocnica jabłkowa.

Decyzję o sposobie i terminie zwalczania owocnicy jabłkowej należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji.

Czytaj więcej...

Szkolenie - Jak stworzyć atrakcyjny produkt turystyczny

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej zaprasza osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie turystyki wiejskiej, hotelarskiej, gastronomicznej, wypoczynkowej, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, jak też wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie

Czytaj więcej...

Małe Wielkie Historie

Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka zainaugurowana zostanie w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.

Czytaj więcej...

Informacja - CEIDG

Ministerstwo Rozwoju  informuję, że w dniu 19 maja 2016 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Wprowadza ona zasadniczą zmianę w zakresie procedury wykreślania przedsiębiorców z CEIDG z powodu niezłożenia w odpowiednim terminie wniosku o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej. Skutkiem niezłożenia takiego wniosku w odpowiednim terminie będzie wykreślenie przedsiębiorcy z CEIDG w formie materialno-technicznej czynności, tj. bez wydania decyzji administracyjnej oraz bez uprzedniej informacji.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z  Infolinią (tel. 801 055 088, w dni robocze w godzinach 7.00 - 17.00).

Więcej informacji na stronie www.biznes.gov.pl

Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2016

We wtorek 3 maja br. w Kałuszynie odbyły się obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Tegoroczne uroczystości rozpoczęła Msza św. W intencji Ojczyzny   w kościele p.w.  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sprawowana przez ks. proboszcza Władysława Szymańskiego W tym dniu modlono się również za wszystkich strażaków w przededniu ich patronalnego święta – św. Floriana. W ten sposób wyrażano wdzięczność i uznanie wszystkim druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy niosą bezcenną pomoc mieszkańcom w chwilach zagrożenia zdrowia i życia.

Czytaj więcej...

Informacja - 29.04.2016

Burmistrz Kałuszyna informuje, że została podpisana umowa na odbiór odpadów komunalnych z firmą TONSMEIER CENTRUM (dawniej Błysk) na okres od 01.05.2016 r. – 31.12 2017 r.

Terminarze wywozu odpadów będą rozprowadzane wśród mieszkańców na początku maja.

 

terminarze.pdf

 

 

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS 2016

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS.

Czytaj więcej...

Upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski

 Kałuszyn  upamiętnił 1050. Rocznicę Chrztu Polski 14 kwietnia 2016r. mieszkańcy Miasta i Gminy Kałuszyn,  w tym strażacy OSP upamiętnili 1050. rocznicę Chrztu Polski. Późnym wieczorem nad Zalewem Karczunek  odbyło się spotkanie zorganizowane przez władze samorządowe i kościelne dla upamiętnienia  tego wielkiego Jubileuszu.  Licznie zgromadzeni mieszkańcy wraz z władzami samorządowymi, młodzież z wioski dziecięcej S.O.S. uczestniczyli  we wspólnej modlitwie prowadzonej przez księdza proboszcza.   Przybyli  ze wszystkich jednostek  OSP strażacy o godz. 20:20  rozpalili ognisko –symbol jedności narodowej,  włączając się tym samym w ogólnopolskie przedsięwzięcie Związku Podhalan i Związku OSP RP, mające na celu upamiętnienie 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Czytaj więcej...

Rozliczenie PIT-2015

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim informuje, że wszystkim osobom, które złożyły zeznania podatkowe PIT za 2015 rok udostępniono na stronie internetowej www.warszawa.apodatkowa.gov.pl/urzad-skarbowy-w-minsku-mazowieckim aplikację umożliwiającą sprawdzenie stanu realizacji zwrotu podatku dochodowego wynikającego ze złożonego zeznania.

Dodatkowe informacje