Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Informacja - praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

Informuję, że od 1 stycznia 2021 r. do odwołania praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie mińskim będzie wykonywana w trybie zdalnym za pośrednictwem środków komunikacji na odległość. Obowiązuje rejestracja na wizytę: internetowa w systemie Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczna 25/756-40-77 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego) lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do obsługi punktu porad prawnych w Kałuszynie Okręgowa Rada Adwokacka i Okręgowa Izba Radców Prawnych wskazały: adwokat Edytę Wąsowską i radcę prawnego Emilię Niezborałę.

 

Informacja z posiedzenia Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym ZOZ Przychodni Zdrowia w Kałuszynie

      W dniu 28.12.2020r odbyło się posiedzenie Rady Społecznej funkcjonującej przy  Samodzielnym Publicznym ZOZ Przychodni Zdrowia w Kałuszynie.  Jednym z punktów porządku posiedzenia Rady było zaopiniowanie zmian w cenniku  na usługi świadczone przez Przychodnię  dotyczących badań laboratoryjnych, zabiegów fizjoterapeutycznych, specjalistycznych porad lekarskich oraz świadczeń  diagnostycznych i pielęgnacyjnych – w zakresie  wydawania zaświadczeń.

Życzenia Noworoczne 2021

Dzień wolny 24.12.2020

Kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową w gminie Kałuszyn.

Zakończyły się prace na stadionie sportowym przy ulicy 1-go Maja w Kałuszynie, polegające na budowie zadaszenia trybun sportowych oraz zakupie i montażu systemu nagłaśniającego.

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Kałuszyn bierze udział w projekcie „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach Osi priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Informacja - święta 2020 bez Covid19

Informujemy, że strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sinołęce w dniu 19 i 28 grudnia 2020r. na terenie gminy Kałuszyn przeprowadzą dezynfekcję przystanków autobusowych, placów zabaw oraz ławek w parku miejskim w celu przeciwdziałania Covid-19. Zadanie jest realizowane pod tytułem święta 2020 bez Covid19 i zostało wsparte finansowo przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Ogłoszenie

Od dnia 14-12-2020 kursy wykonywane do Warszawy i z Warszawy przez Mińsk Mazowiecki kursują przez: Trzebuczę, Milew, Mroczki (w lewo do Kałuszyna).

 

Trasa oznaczona na kolor zielony

Informacja dotycząca podziału drugiej transzy środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Szanowni Państwo.

W nawiązaniu do trwającej medialnej dyskusji, dotyczącej podziału drugiej transzy środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych związanych ze złagodzeniem skutków COVID -19, informuję, że Gmina Kałuszyn złożyła pięć wniosków o uzyskanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych związanych ze złagodzeniem skutków COVID-19, które dotyczyły następujących inwestycji:

Widowisko Tajemnica Księgi -

Objazd drogi Wity-Mroczki Małe

W związku z rozpoczynającą się od dnia 25 listopada 2020 roku przebudową drogi powiatowej Nr 2247W Kałuszyn – gr. powiatu na odcinku od km 0+770 do km 2+735

Planowane wyłączenia

Dzień Pracownika Socjalnego 2020

       Dzień Pracownika Socjalnego to  Święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych,  obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej

z dnia 29 listopada 1990 r.

Dodatkowe informacje