Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

O G Ł O S Z E N I E

Urząd Miejski w Kałuszynie zatrudni pracownika do sprzątania targowisk.

Osoby zainteresowane proszone są o składanie ofert osobiście w sekretariacie do dnia

1 października  br. lub wysłanie CV na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoba do kontaktu: Teresa Deretkiewicz: (25) 7576618 w.19

Jubileusz dziewięćdziesięciolecia oraz przekazania samochodu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsach

21 września  br  druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsach wraz  mieszkańcami świętowali jubileusz 90 lecia powstania straży oraz  przekazania samochodu pożarniczego.

Modernizacja stadiony na ul. 1-go Maja

W połowie września Gmina Kałuszyn zakończyła prace inwestycyjne na Stadionie  Miejskim w Kałuszynie przy ul. 1-go Maja 53 w Kałuszynie, z którego na co dzień korzysta klub sportowy „Victoria”.

Siłownia plenerowa i plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Chrościcach już wkrótce z nowym sprzętem dzięki wsparciu PSE

Od listopada mieszkańcy Chrościc będą mogli skorzystać ze zmodernizowanej siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw położonych przy miejscowej Szkole Podstawowej.

9 zlot pojazdów zabytkowych

W minioną niedzielę odbył się już 9 zlot pojazdów zabytkowych WARKOT. W tym roku mogliśmy gościć uczestników zlotu w parku miejskim w Kałuszynie. Zarówno pogoda jak i liczebność uczestników dopisała.

zdjęcia...

Obchody 80 rocznicy walk wrześniowych pod Kałuszynem

„Kałuszyn 39 – Panteon Chwały Żołnierza Polskiego” – to motto obchodów 80. rocznicy jednej z najkrwawszych bitew kampanii wrześniowej pod Kałuszynem, która mimo  znacznych strat była zwycięska dla Polaków.

Gala Boksu nad zalewem Karczunek

    W ostatni weekend wakacji Kałuszyn gościł po raz trzeci galę boksu zawodowego, która tradycyjnie odbywa się na terenach rekreacyjnych Zalewu Karczunek. Gośmi specjalnymi gali byli: Mateusz Borek, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz słynni Złomiarze: Marek i Edek a bezpośrednią transmisję wydarzenia przeprowadzała jedna z ogólnopolskich telewizyjnych stacji sportowych.

Dożynki Gminno Parafialne 2019

   Tradycyjnie   pierwsza niedziela  września   w Kałuszynie  jest Świętem dziękczynienia za  zbiory zbóż. Pierwszego września tego roku po raz dwudziesty obchodziliśmy to Święto, zorganizowane wspólnie przez Burmistrza Kałuszyna, Parafię pod wezwaniem  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Dom Kultury w Kałuszynie pod nazwą „Dożynki Gminno-Parafialne”.

Dożynki Diecezjalne 2019

W dniu 31 sierpnia 2019 roku, w Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku w powiecie wołomińskim, odbyły się Dożynki Diecezjalne.

Dodatkowe informacje