Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Zawody spławikowe 2021

Zawody spławikowe 2021_1W dniu 6 czerwca 2021r na Zalewie Karczunek w Kałuszynie odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu trzech uczestników.

Piknik rodzinny nad Zalewem Karczunek

Ogłoszenie - zebranie wiejskie w Patoku

Na podstawie § 13 Statutu Sołectwa Patok zwołuję zebranie wiejskie mieszkańców wsi Patok na dzień 16 czerwca 2021 roku, godzina 18.oo

Punkt konsultacyjny "Czyste Powietrze"

Czyste Powietrze_1Od dnia 07.06.201r. Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Czyste Powietrze w Gminie Kałuszyn działa według nowych zasad, tj.

 

Punkt czynny będzie:

poniedziałki, wtorki w godz. 15.00.-18.30

czwartki w godz. 15.00.-18.00

w Urzędzie Miejskim w Kałuszynie (wejście od pomieszczeń po policji).

Dzień dziecka 2021

Informacja o debacie nad Raportem o stanie Gminy Kałuszyn za 2020 rok

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Kałuszyna zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Miejskiej w Kałuszynie raport o stanie gminy.

Złote Gody 2021

Złote Gody 2021_327 maja br. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom Jubilatów z terenu miasta i gminy Kałuszyn. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował z tej wyjątkowej okazji 11 par małżeńskich. Jednak z powodu różnych okoliczności nie wszystkie pary uczestniczyły w spotkaniu. Na uroczystość przybyło 7 par małżeńskich, które w 2020 roku obchodziły 50 –lecie zawarcia związku.

Dotacje dla Gminy Kałuszyn

miasGmina Kałuszyn otrzymała w ostatnim czasie kilka dotacji na zadania inwestycyjne i wyposażenie świetlic wiejskich oraz jednostek OSP:

Dzień Samorządu Terytorialnego

życzenia z okazji dnia Samorządu

Święto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka

Dzień MarszałkaŚwięto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka odbędzie się w niedzielę 13 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku z okazji 98. rocznicy przekazania Józefowi Piłsudskiego Dworku Milusin wzniesionego „Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski”.

Dzień Matki 26 maja 2021

życzenia

Samochód dla OSP Gołębiówka

 samochód strażackiMiło nam poinformować, że Gmina Kałuszyn za kwotę 60.000 złotych pozyskała dla strażaków z OSP Gołębiówka, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 266.

Wznowienie obsługi stacjonarnej w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

informacja o wznowieniu pkt obsługi

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej

Uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej, ulicy Robotniczej w Kałuszynie”

rzekazanie czekuW dniu 20 maja 2021r. w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej, ulicy Robotniczej w Kałuszynie” w  ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”  budżetu Województwa Mazowieckiego na które to zadanie Gmina Kałuszyn otrzymała dotację w wysokości 2.000.000,00 zł.

Dodatkowe informacje