Kalendarz

styczeń

17

poniedziałek

Godzina

Projekty

 

PÓŁKOLONIE CHROŚCICE 2021

 

 

 

 

 

 

 

DARY MOŻEMY PRZYNOSIĆ RÓWNIEŻ DO NASZEJ SZKOŁY. PO ZAKOŃCZENIU ZBIÓRKI PRZEKAŻEMY JE DO SZKOŁY W KAŁUSZYNIE. Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA POMOC !!!

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

Już za miesiąc spis powszechny!

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

 

DAJ WŁOS Fudacja Rak’n’Roll

POMAGAMY!!!! 

Przedstawiamy Wam Lilianę Abramowską, niespełna siedmioletnią dziewczynkę ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, która pokazała, że pomaganie jest dziecinnie proste. Tak, tak! DZIECINNIE PROSTE. Otóż kilka dni temu Liliana obcięła swoje długie, piękne włosy i oddała je na peruki dla chorych na raka. Niby niewiele, a jednak. To nic nie kosztuje, a może wywołać radosny uśmiech na twarzach zmęczonych chorobą ludzi, a szczególnie dzieci. Na pomysł oddania włosów wpadła jej ciocia Ewelina Wielądek (absolwentka naszej szkoły) i to w jej towarzystwie Lilka udała się do fryzjera. Tego dnia nie tyko Lilianka zasiadła na fotelu, ale również jej ciocia. Obie ścięły swoje włosy i oddały je dla potrzebujących. Wiele salonów fryzjerskich jest otwartych na współpracę, a raczej na pośredniczenie w tym dziele. Zbiórka włosów na peruki dla dzieci, a także dla dorosłych po chemioterapii jest programem prowadzonym przez różne fundacje. Należy do nich m.in. Fundacja Rak’n’Roll, przez którą nasza bohaterka Liliana oddała włosy. Fundacja poprzez swoje zaangażowanie uczy, że zmieniając fryzurę, obcinając włosy można komuś pomóc. Priorytetem w tym przypadku są peruki, które pozwalają chorym odzyskać radość i pewność siebie.Na stronie fundacji Rak’n’Roll znajdujemy wiele wskazówek jak i wiele informacji, które ułatwiają podjęcie decyzji. Warto zauważyć, że na wykonanie jednej peruki potrzeba włosów o długości 30 cm, od średnio czterech dawców. Muszą one być jednego koloru, mniej więcej jednakowej struktury oraz długości. Tak, więc koszt takiej peruki jest wysoki, co dla wielu chorych stanowi ogromne ograniczenie. Dzięki ludziom dobrej woli i fundacjom, potrzebujący otrzymują je bezpłatnie.

Dzisiaj Lilianka pokazała jak niewiele trzeba, aby zrobić tak wiele, jednocześnie zachęca Was wszystkich do małych gestów, które mogą odmienić czyjeś życie. A może i Ty już też to zrobiłaś/zrobiłeś. Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu. Pokaż, zachęć innych do pomagania, które jest dziecinnie proste.

Informacje dla Rodziców

 

 

 

 UWAGA !!!

 

 ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE RODZICÓW

WE WTOREK 29 WRZEŚNIA  GODZ. 17.00

 

Dokumenty związane z ubezpieczeniem NNW

 

Ogolne_Warunki_Ubezpieczenia_Edu_plus_2020_od_01.06.2020.pdf

TABELA__NORM__OCENY__PROCENTOWEJ_USZCZERBKU_NA_ZDROWIU(1).pdf

Zgloszenie_szkody_DRUK.pdf

Jak_zglosic_szkode.pdf

 Endomondo - Bieganie & Rower – Aplikacje w Google Play

 PROJEKT "100 KM Z APLIKACJĄ ENDOMONDO"

 

 UWAGA! UWAGA!

Od 1 X 2020r. rozpoczynamy realizację projektu "100km na 100-lecie Bitwy Warszawskiej".

W projekcie może wziąć udział każdy uczeń i nauczyciel, ale także rodzice naszych uczniów i przyjaciele szkoły.

Wstępnym zadaniem uczestnika projektu jest pobranie na swoje mobilne urządzenie (smartfon, tablet) aplikacji ENDOMONDO, zainstalowanie jej, założenie konta i dołączenie do rywalizacji zatytułowanej "100 km na 100-lecie Bitwy Warszawskiej".

Główne zadanie to pokonanie dystansu 100 km uprawiając następujące dyscypliny sportowe:

- bieganie

- chodzenie

- hulajnoga

- jazda na rolkach

- jazda na rowerze

- nordic walking.

Rozpoczynając "trening" należy uruchomić aplikację, która monitoruje Wasze osiągnięcia, w tym zlicza kolejne pokonane kilometry. Koniecznie pamiętaj o uruchomieniu lokalizacji w ustawieniach swojego urządzenia przenośnego.

Na przebycie 100 km uczestnicy projektu mają czas od 1 X do 31 X 2020r. Można dołączyć w każdej chwili!

Każdy, kto pokona 100 km będzie zwycięzcą i otrzyma nagrodę - niespodziankę. Nie liczy się czas, w którym osiągniecie upragnione 100 km, liczy się Wasza aktywność fizyczna, zdrowa rywalizacja, Wasza chęć udziału w projekcie.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Zachęcamy również do dokumentowania poprzez fotografie i filmiki Waszych "treningów" i na zakończenie przekazanie ich do organizatorów. Planujemy stworzyć z nich prezentację multimedialna podsumowująca projekt.

WAŻNE!

ENDOMONDO można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android, iOS, Windows Phone i Symbian.

Wszelkie niejasności i wątpliwości dotyczące obsługi i korzystania
z ENDOMONDO będą wyjaśniane na bieżąco.

Opiekunowie projektu

Joanna Bielińska

Izabela Borucińska

 

 

Informacje dla Rodziców

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „DRODZY RODZICE!!! ZAPRASZAMY OD WTORKU (22 CZERWCA) DO SZKOŁY, w GODZINACH 7.00 15.00, w CELU WYPEŁNIENIA KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA NA PÓ“ŁKOLONIE ORAZ INNYCH NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW. BĘDĄ MOGLI PAŃSTWO RÓWNIEŻ DOKONAĆ WPŁATY w KWOCIE 150 ZŁ.”
 
 
 
 
 
 
 

 

Informacja o Powszechnym Spisie Rolnym PSR 2020

                 Szanowni Rodzice !

Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w 

swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.

Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

                                                                                                                  Burmistrz Miasta i Gminy

 Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać !

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon. 

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 

 

 

 

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI I UCZNIOWIE !!!
 
Już we wtorek wracamy do szkoły, do nauki
Ostatni czas był dla Nas Wszystkich trudny...inny...
wyjątkowy w pewnym sensie.
Jak się okazało daliśmy radę i zakończyliśmy poprzedni rok 
chyba z pozytywnymi emocjami
i nadzieją na lepsze dzięki pracy Wszystkich...
Rodziców...Dzieci...Nauczycieli
Przed nami kolejny rok szkolny..
I choć jego początek jest jeszcze inny..
Nie mamy pewności co dalej...to rozpocznijmy go z myślą
...że DAMY RADĘ... z nadzieją , że wkrótce wrócimy do normalności
Wystarczy jak zastosujemy się do zasad..
 • Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. oraz procedur opracowanych przez dyrekcję Szkoły w Kałuszynie...
 • Rodzice zobowiązani są do zakładania maseczek na terenie szkoły oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.
 • Bardzo prosimy o przestrzeganie w/w zasad na jutrzejszym spotkaniu z okazji rozpoczęcia roku.
 • Dziękujemy, pozdrawiamy i do zobaczenia jutro o 10.00