Kalendarz

październik

20

środa

Godzina

Projekty

 

Informacje dla Rodziców

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „DRODZY RODZICE!!! ZAPRASZAMY OD WTORKU (22 CZERWCA) DO SZKOŁY, w GODZINACH 7.00 15.00, w CELU WYPEŁNIENIA KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA NA PÓ“ŁKOLONIE ORAZ INNYCH NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW. BĘDĄ MOGLI PAŃSTWO RÓWNIEŻ DOKONAĆ WPŁATY w KWOCIE 150 ZŁ.”
 
 
 
 
 
 
 

 

Informacja o Powszechnym Spisie Rolnym PSR 2020

                 Szanowni Rodzice !

Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w 

swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.

Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

                                                                                                                  Burmistrz Miasta i Gminy

 Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać !

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon. 

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 

 

 

 

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI I UCZNIOWIE !!!
 
Już we wtorek wracamy do szkoły, do nauki
Ostatni czas był dla Nas Wszystkich trudny...inny...
wyjątkowy w pewnym sensie.
Jak się okazało daliśmy radę i zakończyliśmy poprzedni rok 
chyba z pozytywnymi emocjami
i nadzieją na lepsze dzięki pracy Wszystkich...
Rodziców...Dzieci...Nauczycieli
Przed nami kolejny rok szkolny..
I choć jego początek jest jeszcze inny..
Nie mamy pewności co dalej...to rozpocznijmy go z myślą
...że DAMY RADĘ... z nadzieją , że wkrótce wrócimy do normalności
Wystarczy jak zastosujemy się do zasad..
 • Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. oraz procedur opracowanych przez dyrekcję Szkoły w Kałuszynie...
 • Rodzice zobowiązani są do zakładania maseczek na terenie szkoły oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.
 • Bardzo prosimy o przestrzeganie w/w zasad na jutrzejszym spotkaniu z okazji rozpoczęcia roku.
 • Dziękujemy, pozdrawiamy i do zobaczenia jutro o 10.00