Kalendarz

styczeń

27

czwartek

Godzina

Projekty

 

Od ziarenka do bochenka

 

http://tygodniksiedlecki.com/t42081-od.ziarenka.do.bochenka.htm

 

Chleb, codzienne nasze pożywienie. Dziś mamy go zawsze w zasięgu ręki. Gdy zabraknie chleba w domu wystarczy iść do sklepu i kupić. Sprawa wydaje się prosta. Ale czy tak jest w istocie?

Czytaj więcej: Od ziarenka do bochenka

Warsztaty recyklingu

 

 

39/2017

 

Nie ma śmieci – są surowce – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja sprzątania świata, do której już po raz kolejny aktywnie przyłączyli się uczniowie i nauczyciele FSP w Chrościcach. Odpowiadając na hasło kampanii zorganizowano w szkole warsztaty recyklingu. Aż trudno sobie wyobrazić, na ile sposobów można wykorzystać zużyte plastikowe korki i butelki, tekturowe pudełka i wytłaczanki, czy stare gazety.

Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom, jak w twórczy sposób nadać drugie życie przedmiotom, które mamy na co dzień w domu, a które normalnie trafiłyby do kosza. Połączenie ekologii ze sztuką, przy wykorzystaniu śmieci jako surowców pozwoliło uczniom w kreatywny sposób wyczarować nowe przedmioty. Powstał min. robot, rakiety kosmiczne, wyścigówka i wiele innych rzeczy. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że do zabawy można stworzyć zabawki, których wyprodukowanie nie powoduje zanieczyszczenia środowiska, a także rozwinęli oni swoją świadomość ekologiczną.

"Niech żyje bal..."

http://tygodniksiedlecki.com/t33329-niech.zyje.bal...htm

„Niewyobrażalne szczęście, radość z narodzenia długo oczekiwanego dziecka…”. Tak się zaczęła pewna styczniowa niedziela w Filialnej Szkole Podstawowej w Chrościcach. Otóż tego dnia, 31 stycznia w owej placówce dzieci oraz młodzież wystawiła sztukę „Śpiąca Królewna”, reżyserowaną przez Małgorzatę Chrościcką. Miłość, zazdrość, czary i zwycięstwo dobra nad złem, to wszystko mogli poczuć i zobaczyć licznie przybyli rodzice i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Duma i radość rysowała się na twarzach mam i tatusiów. W tym miejscu dziękujemy wszystkim dzieciom naszej szkoły i absolwentce Natalii Bogdan za wytrwałość i odwagę. „Niech żyje bal…” I zaczęło się. Tańcom i zabawom nie było końca. Wszystko za sprawą przecudownej pani Kasi, która razem ze swym mężem prowadziła wszystkich i małych i tych całkiem dużych do wspólnej zabawy. Jak to na balu u króla, nie mogło zabraknąć także słodkich pyszności. Tu wspaniale zadbali o to niezawodni rodzice, na których zawsze można liczyć. Czas szybko minął. „Książę Ryszard i Śpiąca Królewna żyli długo i szczęśliwie”. Ciekawie tylko, jaka baśń zawita do nas w przyszłym roku. Hm…… Czas pokaże.

Pokaz w Chrościcach

 

47/2015

W niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze przeprowadzono spotkanie z policjantami w Filialnej Szkole Podstawowej w Chrościcach. Aspirant Zbigniew Kołak z mińskiej drogówki wspólnie z dzielnicowym miasta i gminy Kałuszyn młodszym aspirantem Tomaszem Rozbickim postanowili nieco przybliżyć uczniom placówki zasady bezpieczeństwa. Policjanci połączyli pokaz policyjnego wyposażenia i radiowozu z edukacyjnym wykładem na temat bezpieczeństwa. Doświadczeni w policyjnej profilaktyce funkcjonariusze opowiedzieli uczniom, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły i jakich zagrożeń należy się wystrzegać. Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w quizach i sprawdzianach. Miały one zweryfikować ich wiedzę na tematy przechodzenia przez jezdnię czy też jazdy w fotelikach bezpieczeństwa oraz zapinania pasów podczas jazdy w samochodzie.

Chrościce wojskowe

 

48/2015

Kierownik Izabela Jackiewicz zaprosiła do szkoły żołnierzy Tomasza Zalewskiego oraz Jerzego Kiełbasę. Panowie na co dzień pracują w JW 1131 w pobliskim Janowie, gdzie mieści się 23 Baza Lotnictwa Taktycznego. Zaproszeni goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę m.in. na temat niepodległości naszej Ojczyzny, opowiedzieli o swoim zawodzie i o jednostce, w której służą. Żołnierze odpowiadali na szereg pytań dzieci, zaprezentowali uczniom strój żołnierza, zapoznając dzieci z emblematami i symbolami narodowymi, które się na nim znajdują. Pokazali akcesoria, które są niezbędnym wyposażeniem każdego żołnierza. Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo, a także zaznaczyli, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i ruch. Na zakończenie spotkania żołnierze obdarowali uczniów słodkimi upominkami oraz różnymi materiałami m.in. plakatami, książkami, oczywiście o tematyce wojskowej. Zaprosili również do odwiedzenia jednostki, w której pracują.

Librus Portal

ikona synergia

Imieniny

Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj23
W tygodniu76
W miesiącu844
Wszystkich53328