Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Wzmocnij swoje otoczenie

Wzmocnij swoje otoczenie_1Gmina Kałuszyn i OSP Kałuszyn uzyskały grant w III edycji programu "Wzmocnij swoje otoczenie".

Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne – krajowy operator systemu przesyłowego w Polsce. Firma prowadzi działalność na terenie ponad 1000 polskich gmin, w których utrzymuje istniejącą infrastrukturę elektroenergetyczną oraz działa na rzecz jej budowy, rozbudowy i modernizacji. Należy do niej 15 316 kilometrów linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

To właśnie PSE dbają o stabilne, bezpieczne i zbilansowane dostawy prądu na terenie całego kraju – po to, by powstawało go tyle, ile potrzeba w danym momencie. Dzięki nim, prąd wytworzony w elektrowniach może zostać dostarczony do lokalnych dystrybutorów energii, a następnie do gniazdek w domach, miejscach pracy, zakładach produkcyjnych, szpitalach, czy szkołach.

PSE jako dobry i bliski sąsiad wielu polskich społeczności, czują współodpowiedzialność za ich rozwój, poprawę jakości życia i bezpieczeństwa.

Poprzez program “WzMOCnij swoje otoczenie” firma wyposaża lokalne samorządy i organizacje pozarządowe w narzędzia, które pomagają im wypełniać ważną misję publiczną i działać na rzecz mieszkańców.
We wcześniejszych edycjach granty otrzymała nie tylko Gmina Kałuszyn, ale także Klub Sportowy "Victoria" Kałuszyn, który pozyskane środki finansowe przekazał na modernizację szatni i budowę systemu nagłośnienia na trybunach stadionu miejskiego przy ulicy 1-go Maja w Kałuszynie.

Dodatkowe informacje