Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Senioriada

wydarzenia wrzesień_429 września na stadionie miejskim w Kałuszynie członkowie klubu Senior + z Kałuszyna i Siennicy zorganizowali wspólną senioriadę złożoną z konkurencji sprawnościowych, strzelania z łuku i rzutu kaloszem do beczki. Świetną zabawę w jesiennych promieniach słońca zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez OPS w Kałuszynie.

Planowane wyłączenia

Ogłoszenie o konkursie "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Szczegóły konkursu dostępne na stronie :

https://www.gov.pl/web/kwpsp-warszawa/konkurs-plastyczny-czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa

Konsultacje na temat sygnalizacji świetlnej

wydarzenia wrzesień_124 września Burmistrz Kałuszyna Arkadiusz Czyżewski, Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski oraz jego zastępca Adam Sekmistrz wraz z Marią Koc - Senator RP przeprowadzili konsultacje z dyrektorami mazowieckiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] w sprawie nowych inwestycji drogowych w naszych gminach i poprawie bezpieczeństwa oraz sprawności ruchu, w tym budowy sygnalizacji świetlnej w Kałuszynie.

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach_1W  dniu 09.09.2021r. zakończono realizację zadania pn. „ Termomodernizację budynku OSP w Wąsach”.

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach

Termomodernizacja budynku Osp w Wąsach_1W  dniu 09.09.2021r. zakończono realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku OSP w Wąsach”.

Konferencja

 wydarzenia wrzesień_3Burmistrz Kałuszyna Arkadiusz Czyżewski na zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika brał 20 września udział w konferencji dotyczącej możliwości uzyskania środków europejskich w perspektywie na l. 2021-2027.

 

Planowane wyłączenia

Turniej o puchar Prezesa Victorii Kałuszyn

 

wydarzenia wrzesień_918 września na stadionie miejskim w Kałuszynie odbył się piknik sportowy połączony z turniejem o puchar Prezesa Victorii Kałuszyn, na którym burmistrz Arkadiusz Czyżewski oficjalnie podziękował ustępującemu po niemal 23 latach pracy prezesowi klubu Dariuszowi Przybyłko za dotychczasowy wkład w rozwój kultury fizycznej w gminie Kałuszyn.

„POLACY W DAWNEJ PRACY” – SENTYMENTALNY KONKURS FOTOGRAFICZNY Z NAGRODAMI

Polacy w dawnej pracy_1Trwa konkurs dla osób w wieku 50+ pn. "Polacy w dawnej pracy". Szukamy starych zdjęć przedstawiających pracę sprzed lat. Konkurs skierowany jest do mieszkańców województw podlaskiego i mazowieckiego.

Projekty edukacyjne ZUS

projekty z ZUSSerdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do realizacji projektów edukacyjnych ZUS:

  •  „Projekt z ZUS” dla uczniów szkół podstawowych,
  • „Lekcje z ZUS” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Obchody 82. Rocznicy walk wrześniowych pod Kałuszynem

12 września 2021_1 12  września br obchodziliśmy uroczyście  82. rocznicę jednej z najkrwawszych bitew kampanii wrześniowej pod  Kałuszynem, która mimo znacznych strat była zwycięska dla Polaków. Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Kałuszyna, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko - Gminne w Kałuszynie, Starosta Miński przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. 

zmiany godzin dyżuru porad prawnych

zmiany godzin dyżuru porad prawnych

Dożynki 2021

Dożynki 2021_13 Uroczystość dzielenia dożynkowego  chleba w Kałuszynie    od ponad dwudziestu lat wpisana jest  na stałe  do kalendarza gminnych wydarzeń  kulturalnych  na pierwszą niedzielę września.   W  tym roku ta wyjątkowa niedziela zwieńczająca rolniczy trud  wypadła     5 września.

Dodatkowe informacje