Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Zawody spławikowe 2021

Zawody spławikowe 2021_1W dniu 6 czerwca 2021r na Zalewie Karczunek w Kałuszynie odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu trzech uczestników.

Gmina Kałuszyn realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Publiczny Internet w Gminie Kałuszyn

projekt

 

Publiczny internet dla każdego w Gminie Kałuszyn

Zadanie pn.: „Publiczny internet dla każdego w Gminie Kałuszyn”  zostało zrealizowane w ramach Działania nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" POPC

Oś priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu"

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Całkowita wartość Projektu: 64 368 zł.

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 54 712,80 zł.

Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 9 655,20 zł.

 

Publiczne punkty dostępu zostały zainstalowane w zewnętrznej przestrzeni ogólnodostępnej oraz w instytucjach użyteczności publicznej. Utworzono 7zewnętrznych i 7 wewnętrznych punktów dostępu w następujących lokalizacjach:

- zewnętrzne:

 1. Park, Pl. Kilińskiego – 1 szt.
 2. Zalew Karczunek, ul. 1-go Maja – 2 szt.
 3. Dworzec PKS, ul. Barlickiego – 1 szt.
 4. Boisko Victoria, ul. 1-go Maja – 1 szt.
 5. Boisko Orlik przy Szkole Podstawowej , ul. Pocztowa 4 – 1 szt.
 6. Teren przy szkole Podstawowej , ul. Pocztowa 4 – 1 szt.

- wewnętrzne:

 1. Budynek Urzędu Miejskiego w Kałuszynie, ul. Pocztowa 1 – 1 szt.
 2. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Warszawska 50 – 1 szt.
 3. Samodzielny Publiczny Zakład opieki Zdrowotnej, ul. Wojska Polskiego 24 – 1 szt.
 4. Budynek Klub Senior+, Zakład Gospodarki Komunalnej i Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 20 – 1 szt.
 5. Biblioteka Publiczna, ul. Warszawska 39 – 1 szt.
 6. Dom Kultury, ul. Warszawska 45 – 1 szt.
 7. Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, ul. Pocztowa 4 – 1 szt.

Piknik rodzinny nad Zalewem Karczunek

Ogłoszenie - zebranie wiejskie w Patoku

Na podstawie § 13 Statutu Sołectwa Patok zwołuję zebranie wiejskie mieszkańców wsi Patok na dzień 16 czerwca 2021 roku, godzina 18.oo

Punkt konsultacyjny "Czyste Powietrze"

Czyste Powietrze_1Od dnia 07.06.201r. Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Czyste Powietrze w Gminie Kałuszyn działa według nowych zasad, tj.

 

Punkt czynny będzie:

poniedziałki, wtorki w godz. 15.00.-18.30

czwartki w godz. 15.00.-18.00

w Urzędzie Miejskim w Kałuszynie (wejście od pomieszczeń po policji).

Dzień dziecka 2021

2

 

 Informacja o debacie  nad Raportem o stanie Gminy Kałuszyn za  2020 rok

 

 

 

   Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Kałuszyna zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Miejskiej w Kałuszynie raport o stanie gminy.

 

Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu.

 

Rada rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi.

 

Nad przedstawionym przez Burmistrza raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę, w której uczestniczą radni, zabierając głos bez ograniczeń czasowych. W debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać również głos mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.

 

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy.

 

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi maksymalnie 15.

 

Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy Rada przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi wotum zaufania.

 

Zawiadomienie o terminie  i miejscu   Sesji Rady Miejskiej w Kałuszynie, na której odbędzie się     debata nad Raportem o stanie Gminy Kałuszyn     zostanie  podane  do publicznej wiadomości  poprzez zamieszczenie w   Biuletynie Informacji Publicznej  Urzędu Miejskiego w Kałuszynie  / w zakładce ogłoszenia/.   

 

 

 

Formularz zgłoszenia do udziału w debacie

 

Raport o stanie Gminy Kałuszyn za 2020 rok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Informacja o debacie nad Raportem o stanie Gminy Kałuszyn za 2020 rok

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Kałuszyna zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Miejskiej w Kałuszynie raport o stanie gminy.

Złote Gody 2021

Złote Gody 2021_327 maja br. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom Jubilatów z terenu miasta i gminy Kałuszyn. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował z tej wyjątkowej okazji 11 par małżeńskich. Jednak z powodu różnych okoliczności nie wszystkie pary uczestniczyły w spotkaniu. Na uroczystość przybyło 7 par małżeńskich, które w 2020 roku obchodziły 50 –lecie zawarcia związku.

Dotacje dla Gminy Kałuszyn

miasGmina Kałuszyn otrzymała w ostatnim czasie kilka dotacji na zadania inwestycyjne i wyposażenie świetlic wiejskich oraz jednostek OSP:

Dzień Samorządu Terytorialnego

życzenia z okazji dnia Samorządu

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

Na grafice jest napis: Odbierz telefon od rachmistrza i skorzystaj z jego pomocy! Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Po prawej stronie widać uśmiechniętą kobietę trzymającą w dłoni telefon. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Święto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka

Dzień MarszałkaŚwięto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka odbędzie się w niedzielę 13 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku z okazji 98. rocznicy przekazania Józefowi Piłsudskiego Dworku Milusin wzniesionego „Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski”.

Dzień Matki 26 maja 2021

życzenia

Samochód dla OSP Gołębiówka

 samochód strażackiMiło nam poinformować, że Gmina Kałuszyn za kwotę 60.000 złotych pozyskała dla strażaków z OSP Gołębiówka, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 266.

Dodatkowe informacje